Asus ExpertCenter AiO E1600WKAT-BD182WF/N4500/8GB/256GB SSD/15.6″ FHD Touch/Windows 11 Home+M365/Black
![]()
Spesifikasi :
- Processor : Intel Celeron N4500 Processor 1.1 GHz (4MB Cache, up to 2.80 GHz, 2 cores, 2 Threads)
- Display : Touch screen, 15.6-inch, FHD (1920 x 1080) 16:9, TN, Glossy display, LED Backlit, 250nits, NTSC: 45%, Screen-to-body ratio80 %
- Memory : 8GB DDR4 SO-DIMM, Memory Max Up to:8GB DDR4
- Storage : 256GB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD, Without HDD
- Graphics : Intel UHD Graphics
- Keyboard/Mouse : Wired grey keyboard, Wired optical mouse
- Wireless : Wi-Fi 5(802.11ac) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.0
- Side I/O Ports : 1x 2-in-1 card reader SD / MMC; 1x 3.5mm combo audio jack; 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
- Back I/O Ports : 2x COM port; 1x Kensington lock; 1x DC-in; 1x RJ45 Gigabit Ethernet; 1x HDMI out 1.4; 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A; 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C
- Camera : HD camera with IR function to support Windows Hello
- Audio : Built-in speaker
- Power Supply : 4.5, 65W AC Adapter, Output: 19V DC, 3.42A, 65W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal
- SKU : E1600WKAT-BD182WF
- Color : Black
- Operating System : Windows 11 Home
- Garansi Resmi Asus 2 Tahun
Belanja Produk ini di Marketplace kami:



Rp 6.999.000
Asus ExpertCenter AiO E1600WKAT-BD182WF/N4500/8GB/256GB SSD/15.6″ FHD Touch/Windows 11 Home+M365/Black
Asus ExpertCenter E1
- Processor : Intel Celeron N4500 Processor 1.1 GHz (4MB Cache, up to 2.80 GHz, 2 cores, 2 Threads)
- Display : Touch screen, 15.6-inch, FHD (1920 x 1080) 16:9, TN, Glossy display, LED Backlit, 250nits, NTSC: 45%, Screen-to-body ratio80 %
- Memory : 8GB DDR4 SO-DIMM, Memory Max Up to:8GB DDR4
- Storage : 256GB M.2 NVMe PCIe 3.0 SSD, Without HDD
- Graphics : Intel UHD Graphics
- Keyboard/Mouse : Wired grey keyboard, Wired optical mouse
- Wireless : Wi-Fi 5(802.11ac) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.0
- Side I/O Ports : 1x 2-in-1 card reader SD / MMC; 1x 3.5mm combo audio jack; 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
- Back I/O Ports : 2x COM port; 1x Kensington lock; 1x DC-in; 1x RJ45 Gigabit Ethernet; 1x HDMI out 1.4; 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A; 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C
- Camera : HD camera with IR function to support Windows Hello
- Audio : Built-in speaker
- Power Supply : 4.5, 65W AC Adapter, Output: 19V DC, 3.42A, 65W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal
- SKU : E1600WKAT-BD182WF
- Color : Black
- Operating System : Windows 11 Home
- Garansi Resmi Asus 2 Tahun
Belanja di Softcom membuat Anda lebih Mudah, Aman & Terpercaya
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi ASUS
Berikut Link untuk melihat Varian Produk lainnya.
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~
| Ready | On |
|---|---|
| Brands | |
| Detail Processor | Intel Celeron N4500 (1.1GHz; 4M Cache; up to 2.80 GHz) |
| RAM | 8GB |
| Storage | 256GB SSD |
| Screen Type | 15.6 Inch FHD (1920×1080) |
| Detail Graphics | Intel UHD Graphics |
| Networking | Wi-Fi 5(802.11ac) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.0 Wireless Card |
| Color | |
| Operating System | M365, Windows 11 Home |
| Waranty | Garansi Resmi 3 Tahun |
Cek Ongkir













