Dell XPS 13 Plus 9320 /Core i7-1360P/16GB/1TB SDD/13.4″ 3.5K OLED Touch/Win 11 Pro/Platinum Silver
![]()
spesifikasi :
- Processor : 13th Generation Intel® Core™ i7-1360P (18MB Cache, up to 5.0 GHz, 12 cores)
- Display : 13.4″, 3.5K 3456 x 2160, 60Hz, OLED, Touch, Anti-Reflect, 400 nit, InfinityEdge
- RAM : 16 GB LPDDR5, 5200 MHz
- Storage : 1 TB, M.2, Gen 4 PCIe NVMe, SSD
- Graphics : Intel® Iris® Xe Graphics
- Keyboard : Platinum Backlit English Keyboard with Fingerprint Reader
- Wireless : Intel® Killer™ Wi-Fi 6E 1675 (AX211), 2×2, 802.11ax, Bluetooth
- Ports : 2 x Thunderbolt™ 4 (USB Type-C™ with DisplayPort and Power Delivery); USB-C to USB-A 3.0 adapter (included in the box); USB-C to 3.5mm headset adapter
- Camera : 720p at 30 fps HD RGB camera
- Audio : Dual stereo speakers (tweeter + woofer)
- Battery : 3 Cell, 55 Wh, 60W AC Adapter Type-C
- Color : Platinum
- Operating System : Windows 11 Pro
- Garansi Resmi Dell 2 Tahun
Rp 37.599.000
Dell XPS 13 Plus 9320 /Core i7-1360P/16GB/1TB SDD/13.4″ 3.5K OLED Touch/Win 11 Pro/Platinum Silver
Dell XPS 13 Plus 9320
spesifikasi :
- Processor : 13th Generation Intel® Core™ i7-1360P (18MB Cache, up to 5.0 GHz, 12 cores)
- Display : 13.4″, 3.5K 3456 x 2160, 60Hz, OLED, Touch, Anti-Reflect, 400 nit, InfinityEdge
- RAM : 16 GB LPDDR5, 5200 MHz
- Storage : 1 TB, M.2, Gen 4 PCIe NVMe, SSD
- Graphics : Intel® Iris® Xe Graphics
- Keyboard : Platinum Backlit English Keyboard with Fingerprint Reader
- Wireless : Intel® Killer™ Wi-Fi 6E 1675 (AX211), 2×2, 802.11ax, Bluetooth
- Ports : 2 x Thunderbolt™ 4 (USB Type-C™ with DisplayPort and Power Delivery); USB-C to USB-A 3.0 adapter (included in the box); USB-C to 3.5mm headset adapter
- Camera : 720p at 30 fps HD RGB camera
- Audio : Dual stereo speakers (tweeter + woofer)
- Battery : 3 Cell, 55 Wh, 60W AC Adapter Type-C
- Color : Platinum
- Operating System : Windows 11 Pro
- Garansi Resmi Dell 2 Tahun
Belanja di Softcom membuat Anda lebih Mudah, Aman & Terpercaya
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi DELL
Berikut Link untuk melihat Varian Produk lainnya.
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| ALK | 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0 |
| Brands | |
| Detail Processor | Intel Core i7-1360P ( P-core up to 5.0GHz; E-core up to 3.7GHz; 18MB ) |
| RAM | 16GB |
| Storage | 1TB SSD |
| Screen Type | 13.4", 3.5K (3456 x 2160), OLED, Touch Screen |
| Detail Graphics | Intel Xe Graphics |
| Connectivity | 2xThunderbolt 4.0 with DisplayPort |
| Networking | Bluetooth 5.2, Wifi 6 |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Battery | 55 Wh |
| Color | |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Waranty | Garansi Resmi 2 Tahun |
Cek Ongkir

















![HP Pavilion Plus 14 ey0013AU ey0014AU ey0015AU/Ryzen 7-7840U/16GB/1TB SSD/14" 2.8K OLED/Win 11 Home+OHS 2021 [ 14-ey0013AU | 14-ey0014AU | 14-ey0015AU ]](https://testingfahmi.web.id/wp-content/uploads/2023/10/Hp-Pavilion-Plus-14-ey0013AU-ey0014AU-ey0015AU-300x300.jpg)


![Asus Vivobook 14 M1405YA-VIPS751 VIP752 /Ryzen 7-7730U/16GB/512GB SSD/14" WUXGA IPS/Win 11 Home+OHS 2021/[ M1405YA-VIPS751 | M1405YA-VIPS752 ]](https://testingfahmi.web.id/wp-content/uploads/2023/11/Asus-M1405YA-VIPS751-VIPS752-300x300.webp)
