HP OmniBook 3 Next Gen AI 14-ha0223AU/Ryzen AI 5-330/16GB/512 GB SSD/14″ FHD IPS/Win 11 Home+OHM 2024+M365/Glacier Silver
![]()
Spesifikasi :
- Processor : AMD Ryzen™ AI 5 330 (up to 4.5 GHz max boost clock,8 MB L3 cache, 6 cores, 12 threads)
- Display : 14.0 FHD (1920×1080) AG IPS 300 nits
- Memory : 16GB 7500 LPDDR5X on-board
- Storage : 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
- Graphics : AMD Radeon 820M Graphics
- Keyboard : Full-size, backlit, soft gray keyboard
- Ports : 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate, 1 AC smart pin, 1 HDMI 1.4b, 1 headphone/microphone combo, 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
- Wireless : Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.4
- Camera : HP True Vision 1080p FHD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones
- Audio : HD Audio with stereo speakers
- Battery : 3-cell, 41 Wh Li-ion polymer 65 W USB Type-C® power adapter
- Sku : 14-ha0223AU (CM3T1PA)
- Color : Silver
- Free : Bag
- OS : Windows 11 Home + OHM 2024 + M365 (1Y)
- Garansi Resmi HP 2 Tahun
Belanja Produk ini di Marketplace kami:
Rp 11.545.000
HP OmniBook 3 Next Gen AI 14-ha0223AU/Ryzen AI 5-330/16GB/512 GB SSD/14″ FHD IPS/Win 11 Home+OHM 2024+M365/Glacier Silver
HP OmniBook 3 Next Gen AI 14-ha0223AU
Spesifikasi :
- Processor : AMD Ryzen™ AI 5 330 (up to 4.5 GHz max boost clock,8 MB L3 cache, 6 cores, 12 threads)
- Display : 14.0 FHD (1920×1080) AG IPS 300 nits
- Memory : 16GB 7500 LPDDR5X on-board
- Storage : 512 GB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
- Graphics : AMD Radeon 820M Graphics
- Keyboard : Full-size, backlit, soft gray keyboard
- Ports : 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate, 1 AC smart pin, 1 HDMI 1.4b, 1 headphone/microphone combo, 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge)
- Wireless : Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.4
- Camera : HP True Vision 1080p FHD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones
- Audio : HD Audio with stereo speakers
- Battery : 3-cell, 41 Wh Li-ion polymer 65 W USB Type-C® power adapter
- Sku : 14-ha0223AU (CM3T1PA)
- Color : Silver
- Free : Bag
- OS : Windows 11 Home + OHM 2024 + M365 (1Y)
- Garansi Resmi HP 2 Tahun
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi HP
Berikut Link untuk melihat Varian Produk tersebut
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~~~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| ALK | 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0 |
| Brands | |
| Detail Processor | : AMD Ryzen AI 5 330 Processor 2.0GHz ( 22MB Cache, up to 4.8GHz, 6 cores, 12 Threads) |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Type | 14 Inch FHD (1920×1080), IPS |
| Connectivity | 1xUSB Type-C, 2xUSB 2.0 Type-A, 1 AC Smart Pin, 1x Headphone |
| Networking | WiFi, Bluetooth 5.4 |
| Keyboard | Full-size, backlit, soft gray keyboard |
| Battery | 41 Wh |
| Color | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Waranty | Garansi Resmi 2 Tahun |
Cek Ongkir
















