HP OmniBook 5 Flip NG AI PC 14- km0013TU km0014TU/Intel Core Ultra 5-322/16GB/512 GB SSD/14″ 2K OLED Touch/Win 11 Home+OHM 2024+M365
![]()
SKU :
14-km0013TU (D6UE3PA) : Powder Pink
14-km0014TU (D6UK5PA) : Glacier Silver
Spesifikasi :
- Processor : Intel® Core™ Ultra 5 Processor 322 (12M Cache, up to 4.40 GHz)
- Display : 14.0 2K (1920×1200) OLED Brightview Low Blue Light 300 nits, Touch
- Memory : 16GB LPDDR5X 6800 on-board
- Storage : 512GB PCIe Gen4
- Graphics : Intel Graphics
- Keyboard : Backlit
- Ports : 1 USB Type-A with 10 Gbps signaling rate; 1 USB Type-A with 5 Gbps signaling rate; 1 HDMI 2.1 output; 2 USB Type-C® 10 Gbps (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 1.4a, HP Sleep and Charge)
- Wireless : Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth 5.4 wireless card
- Camera : FHD 5MP Infrared Functns
- Battery : 4-cell, 68 Wh Li-ion polymer, 45 W USB Type-C power adapter
- Free : Bag + HP USB-C Rechargeable MPP2.0 Tilt Pen
- OS : Windows 11 Home + OHM 2024 + M365 (1Y)
- Garansi Resmi HP 2 Tahun + ADP
Belanja Produk ini di Marketplace kami:




Rp 19.999.000
HP OmniBook 5 Flip NG AI PC 14- km0013TU km0014TU/Intel Core Ultra 5-322/16GB/512 GB SSD/14″ 2K OLED Touch/Win 11 Home+OHM 2024+M365
HP OmniBook 5 Flip NG AI PC 14- km0013TU km0014TU
SKU :
14-km0013TU (D6UE3PA) : Powder Pink
14-km0014TU (D6UK5PA) : Glacier Silver
Spesifikasi :
- Processor : Intel® Core™ Ultra 5 Processor 322 (12M Cache, up to 4.40 GHz)
- Display : 14.0 2K (1920×1200) OLED Brightview Low Blue Light 300 nits, Touch
- Memory : 16GB LPDDR5X 6800 on-board
- Storage : 512GB PCIe Gen4
- Graphics : Intel Graphics
- Keyboard : Backlit
- Ports : 1 USB Type-A with 10 Gbps signaling rate; 1 USB Type-A with 5 Gbps signaling rate; 1 HDMI 2.1 output; 2 USB Type-C® 10 Gbps (USB Power Delivery 3.1, DisplayPort™ 1.4a, HP Sleep and Charge)
- Wireless : Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth 5.4 wireless card
- Camera : FHD 5MP Infrared Functns
- Battery : 4-cell, 68 Wh Li-ion polymer, 45 W USB Type-C power adapter
- Free : Bag + HP USB-C Rechargeable MPP2.0 Tilt Pen
- OS : Windows 11 Home + OHM 2024 + M365 (1Y)
- Garansi Resmi HP 2 Tahun + ADP
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi HP
Berikut Link untuk melihat Varian Produk tersebut
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~~~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| ALK | 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0 |
| Brands | |
| Detail Processor | Intel® Core™ Ultra 5 Processor 322 (12M Cache, up to 4.40 GHz) |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Type | OLED, Touch Screen, 14" 2K (1920×1200) |
| Detail Graphics | Intel Graphics |
| Connectivity | 1xAudio Jack, 1xUSB 3.1 Type C, 2x Thunderbolt 4 |
| Networking | Bluetooth 5.3, Wifi 6 |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Battery | 68 WH |
| Color | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Waranty | ( 2 Tahun ADP ), Garansi Resmi 2 Tahun |
Cek Ongkir














