HP OmniBook X Flip Next Gen AI 14 fk0888AU/Ryzen AI 7-350/32GB/1TB SSD/14″ 3K OLED Touch/Win 11 Home+OHM 2024+M365/Silver
![]()
Spesifikasi :
- Processor : AMD Ryzen™ AI 7 350 (up to 5.0 GHz max boost clock,16 MB L3 cache, 8 cores, 16 threads
- Display : 14.0 3K (2880×1800) OLED Low Blue Light 120Hz (VRR) 400 nits Touch
- Memory : 32GB LPDDR5X 7500 on-board
- Storage : 1TB PCIe Gen4 Value
- Graphics : AMD Radeon 860M Graphics
- Keyboard : Full-size, backlit, soft grey keyboard
- Ports : 2 USB Type-A 10Gbps signaling rate; 1 HDMI 2.1; 1 headphone/microphone combo; 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge); 1 USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge)
- Wireless : MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 (2×2) and Bluetooth® 5.4 wireless card
- Audio : DTS:X® Ultra; Dual speakers; HP Audio Boost; Poly Studio
- Battery : 3-cell, 59 Wh Li-ion polymer, 65 W USB Type-C® power adapter
- Sku : 14-fk0888AU (BM7R7PA)
- Color : Silver
- Free : Bag
- OS : Windows 11 Home + OHS 2024 + M365 (1Y)
- Garansi Resmi HP 2 Tahun + ADP
Belanja Produk ini di Marketplace kami:
Rp 23.499.000 Rp 23.529.000
HP OmniBook X Flip Next Gen AI 14 fk0888AU/Ryzen AI 7-350/32GB/1TB SSD/14″ 3K OLED Touch/Win 11 Home+OHM 2024+M365/Silver
HP OmniBook X Flip Next Gen AI 14 fk0888AU
Spesifikasi :
- Processor : AMD Ryzen™ AI 7 350 (up to 5.0 GHz max boost clock,16 MB L3 cache, 8 cores, 16 threads
- Display : 14.0 3K (2880×1800) OLED Low Blue Light 120Hz (VRR) 400 nits Touch
- Memory : 32GB LPDDR5X 7500 on-board
- Storage : 1TB PCIe Gen4 Value
- Graphics : AMD Radeon 860M Graphics
- Keyboard : Full-size, backlit, soft grey keyboard
- Ports : 2 USB Type-A 10Gbps signaling rate; 1 HDMI 2.1; 1 headphone/microphone combo; 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge); 1 USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge)
- Wireless : MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 (2×2) and Bluetooth® 5.4 wireless card
- Audio : DTS:X® Ultra; Dual speakers; HP Audio Boost; Poly Studio
- Battery : 3-cell, 59 Wh Li-ion polymer, 65 W USB Type-C® power adapter
- Sku : 14-fk0888AU (BM7R7PA)
- Color : Silver
- Free : Bag
- OS : Windows 11 Home + OHS 2024 + M365 (1Y)
- Garansi Resmi HP 2 Tahun + ADP
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi HP
Berikut Link untuk melihat Varian Produk tersebut
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~~~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| ALK | 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0 |
| Brands | |
| Detail Processor | AMD Ryzen AI 7 350 Processor 2.0GHz (24MB Cache; up to 5.0GHz; 8 cores; 16 Threads) AMD XDNA NPU up to 50TOPS |
| RAM | 32GB |
| Storage | 1TB SSD |
| Screen Type | OLED, Touch Screen, 14" Inch 3K (2880 x 1800) |
| Detail Graphics | Integrated AMD Radeon Graphics |
| Connectivity | 1x Thunderbolt 4, 1xAudio Jack, 1xHDMI, 1xUSB 3.1 Type C |
| Networking | Bluetooth 5.4, Wifi 7 |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Battery | 59Wh |
| Color | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Waranty | ( 2 Tahun ADP ), Garansi Resmi 2 Tahun |
Cek Ongkir


















