PC Asus Desktop S500SE-715030000W/Core i7-13700/16GB/512GB SSD/21.5″ Inch LED/Win 11 Home/Black
- Processor : Intel Core i7-13700 2.1GHz
- Display : 21.5-inch LED
- Memory : 16GB DDR4 U-DIMM, Upgradable (2x DDR4 SO-DIMM slot)
- Storage : 512GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD
- Graphics : Intel UHD Graphics
- Keyboard/Mouse : Wired grey keyboard, Wired optical mouse
- Wireless : Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.2
- Side I/O Ports : 1x Headphone; 1x 3.5mm combo audio jack; 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A; 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A; 1x Smart card reader; 1x 2 in 1 card reader SD / MMC
- Back I/O Ports : 1x MIC in; 1x Line-in; 1x Headphone out; 1x RJ45 Gigabit Ethernet; 1x HDMI 1.4; 1x VGA Port; 2x PS2; 4x USB 2.0 Type-A
- Audio : High Definition 7.1 Channel Audio
- Power Supply : 300W power supply (80+ Platinum, peak 390W)
- SKU : S500SE-715030000W
- Color : Black
- Operating System : Windows 11 Home
- Garansi Resmi Asus 2 Tahun
Belanja Produk ini di Marketplace kami:
Rp 15.199.000
PC Asus Desktop S500SE-715030000W/Core i7-13700/16GB/512GB SSD/21.5″ Inch LED/Win 11 Home/Black
PC Asus S500SE-715030000W
- Processor : Intel Core i7-13700 2.1GHz
- Display : 21.5-inch LED
- Memory : 16GB DDR4 U-DIMM, Upgradable (2x DDR4 SO-DIMM slot)
- Storage : 512GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD
- Graphics : Intel UHD Graphics
- Keyboard/Mouse : Wired grey keyboard, Wired optical mouse
- Wireless : Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.2
- Side I/O Ports : 1x Headphone; 1x 3.5mm combo audio jack; 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A; 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A; 1x Smart card reader; 1x 2 in 1 card reader SD / MMC
- Back I/O Ports : 1x MIC in; 1x Line-in; 1x Headphone out; 1x RJ45 Gigabit Ethernet; 1x HDMI 1.4; 1x VGA Port; 2x PS2; 4x USB 2.0 Type-A
- Audio : High Definition 7.1 Channel Audio
- Power Supply : 300W power supply (80+ Platinum, peak 390W)
- SKU : S500SE-715030000W
- Color : Black
- Operating System : Windows 11 Home
- Garansi Resmi Asus 2 Tahun
Belanja di Softcom membuat Anda lebih Mudah, Aman & Terpercaya
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi Asus
Berikut Link untuk melihat Varian Produk lainnya.
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 18000 g |
|---|---|
| ALK | 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0 |
| Brands | |
| Detail Processor | Intel Core i7-13700 processor (30Mb Cache; up to 5.20Ghz) |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Type | 21.5" Inch (1920 x 1080) |
| Detail Graphics | Integrated Intel UHD Graphics |
| Connectivity | 1 x DisplayPort, 1xHDMI, 1xRJ45, 1xVGA, 3xAudio Jack, 4xUSB 2.0, 4xUSB 3.2 |
| Networking | Bluetooth 5.1, Wifi 6 |
| Keyboard | Wired Keyboard + Wired Mouse |
| Color | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Waranty | Garansi Resmi 2 Tahun |
Cek Ongkir















