PC Asus Expertcenter D5 Mini Tower D501MER-585000003W/Intel Core i5-14400/8GB/512GB SSD/21.5″/Win 11 Home + OHM 2024/Black
- Processor : Intel Core i5-14400 Processor 2.5GHz (20MB Cache, up to 4.7GHz, 10 cores, 16 Threads)
- Display : 21.5-inch LCD
- Memory : 8GB DDR5 U-DIMM,2x DDR5 SO-DIMM slot, Memory max up to:64GB
- Storage : 512GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD
- Graphics : Intel UHD Graphics
- Keyboard/Mouse : Wired black keyboard + Mouse (USB)
- Wireless : Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.4 Wireless Card
- Front I/O Ports : 1x Smart card reader; 1x 2 in 1 card reader SD / MMC, 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A; 2x USB 2.0 Type-A; 1x 3.5mm combo audio jack; 1x Headphone
- Rear I/O Ports : 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A; 2x USB 2.0 Type-A; 1x Padlock loop; 1x Kensington lock; 1x 7.1 channel audio (microphone, line-out, Line-in); 1x VGA Port; 1x HDMI 1.4; 1x RJ45 Gigabit Ethernet
- Expansion Slot(includes used): 2x DDR5 U-DIMM slot; 1x M.2 connector for WiFi; 1x M.2 2280/2230 connector for storage; 1x M.2 2280 connector for storage; 2x PCIe 3.0 x 1; 1x PCIe 4.0 x 16
- Audio : High Definition 7.1 Channel Audio
- Power Supply : 330W power supply (80+ Platinum, peak 660W)
- SKU : D501MER-585000003W
- Color : Black
- Operating System : Windows 11 Home
- Garansi Resmi Asus 3 Tahun
Belanja Produk ini di Marketplace kami:
Rp 15.699.000
PC Asus Expertcenter D5 Mini Tower D501MER-585000003W/Intel Core i5-14400/8GB/512GB SSD/21.5″/Win 11 Home + OHM 2024/Black
- Processor : Intel Core i5-14400 Processor 2.5GHz (20MB Cache, up to 4.7GHz, 10 cores, 16 Threads)
- Display : 21.5-inch LCD
- Memory : 8GB DDR5 U-DIMM,2x DDR5 SO-DIMM slot, Memory max up to:64GB
- Storage : 512GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD
- Graphics : Intel UHD Graphics
- Keyboard/Mouse : Wired black keyboard + Mouse (USB)
- Wireless : Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.4 Wireless Card
- Front I/O Ports : 1x Smart card reader; 1x 2 in 1 card reader SD / MMC, 2x USB 3.2 Gen 2 Type-A; 2x USB 2.0 Type-A; 1x 3.5mm combo audio jack; 1x Headphone
- Rear I/O Ports : 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A; 2x USB 2.0 Type-A; 1x Padlock loop; 1x Kensington lock; 1x 7.1 channel audio (microphone, line-out, Line-in); 1x VGA Port; 1x HDMI 1.4; 1x RJ45 Gigabit Ethernet
- Expansion Slot(includes used): 2x DDR5 U-DIMM slot; 1x M.2 connector for WiFi; 1x M.2 2280/2230 connector for storage; 1x M.2 2280 connector for storage; 2x PCIe 3.0 x 1; 1x PCIe 4.0 x 16
- Audio : High Definition 7.1 Channel Audio
- Power Supply : 330W power supply (80+ Platinum, peak 660W)
- SKU : D501MER-585000003W
- Color : Black
- Operating System : Windows 11 Home
- Garansi Resmi Asus 3 Tahun
Belanja di Softcom membuat Anda lebih Mudah, Aman & Terpercaya
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi Asus
Berikut Link untuk melihat Varian Produk lainnya.
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 15000 g |
|---|---|
| ALK | 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0 |
| Brands | |
| Detail Processor | Intel Core i5-14400 Processor 2.5GHz |
| RAM | 8GB |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Type | 21.5" Inch (1920 x 1080) |
| Detail Graphics | Integrated Intel UHD Graphics |
| Connectivity | 1 x DisplayPort, 1xHDMI, 1xRJ45, 1xVGA, 2xPS2, 3xAudio Jack, 2x USB 2.0 Type-A, 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Networking | Wifi 6, Bluetooth 5.4 |
| Keyboard | Wired Keyboard + Wired Mouse |
| Color | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Waranty | Garansi Resmi 3 Tahun |
Cek Ongkir
















