PC Asus ExpertCenter P400 AIO P440VAK B3821W/Intel Core i3-1315U/8GB/512GB SSD/23.8″ FHD/Win 11 Home/Black
![]()
Spesifikasi :
- Processor : Intel Core i3-1315U Processor 1.2 GHz (10M Cache, up to 4.5 GHz, 6 cores)
- Display : 23.8-inch, Wide view, FHD (1920 x 1080) 16:9, sRGB: 100%, 250nits, Anti-glare display, Screen-to-body ratio93 %, LED Backlit
- Memory : 8GB DDR5 SO-DIMM, 2x DDR5 SO-DIMM slot
- Storage : 256GB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD
- Graphics : Intel Graphics
- Keyboard/Mouse : Wired black keyboard + Mouse (USB)
- Wireless : Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.4 Wireless Card
- Side I/O Ports : 1x USB 2.0 Type-A; 1x 3.5mm combo audio jack; 1x Kensington lock
- Back I/O Ports : 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C; 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A; 1x HDMI out 1.4; 1x RJ45 Gigabit Ethernet; 1x DC-in
- Camera : 1080p FHD camera With privacy shutter
- Audio : Built-in array microphone; Built-in speakers
- Power Supply : ø4.5, 90W AC Adapter, Output: 19V DC, 4.74A, 90W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal
- SKU : P440VAK-B3821W
- Color : Black
- Operating System : Windows 11 Home
- Garansi Resmi Asus 2 Tahun
Belanja Produk ini di Marketplace kami:
Rp 8.549.000
PC Asus ExpertCenter P400 AIO P440VAK B3821W/Intel Core i3-1315U/8GB/512GB SSD/23.8″ FHD/Win 11 Home/Black
Asus ExpertCenter P400
Spesifikasi :
- Processor : Intel Core i3-1315U Processor 1.2 GHz (10M Cache, up to 4.5 GHz, 6 cores)
- Display : 23.8-inch, Wide view, FHD (1920 x 1080) 16:9, sRGB: 100%, 250nits, Anti-glare display, Screen-to-body ratio93 %, LED Backlit
- Memory : 8GB DDR5 SO-DIMM, 2x DDR5 SO-DIMM slot
- Storage : 256GB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD
- Graphics : Intel Graphics
- Keyboard/Mouse : Wired black keyboard + Mouse (USB)
- Wireless : Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.4 Wireless Card
- Side I/O Ports : 1x USB 2.0 Type-A; 1x 3.5mm combo audio jack; 1x Kensington lock
- Back I/O Ports : 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C; 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A; 1x HDMI out 1.4; 1x RJ45 Gigabit Ethernet; 1x DC-in
- Camera : 1080p FHD camera With privacy shutter
- Audio : Built-in array microphone; Built-in speakers
- Power Supply : ø4.5, 90W AC Adapter, Output: 19V DC, 4.74A, 90W, Input: 100~240V AC 50/60Hz universal
- SKU : P440VAK-B3821W
- Color : Black
- Operating System : Windows 11 Home
- Garansi Resmi Asus 2 Tahun
Belanja di Softcom membuat Anda lebih Mudah, Aman & Terpercaya
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi ASUS
Berikut Link untuk melihat Varian Produk tersebut
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~
| Ready | On |
|---|---|
| Brands | |
| Detail Processor | Intel Core i3-1315U Processor (10MB Cache; up to 4.50 GHz) |
| RAM | 8GB |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Type | 23.8 Inch FHD |
| Detail Graphics | Integrated Intel UHD Graphics |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Connectivity | 1xRJ45, 3x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1x DC-in, 1x HDMI out, 1x USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| Networking | Bluetooth 5.3, Wifi 6E |
| Color | |
| Waranty | 1 Tahun ADP, Garansi Resmi 1 Tahun |
Cek Ongkir















