PC Asus ExpertCenter P500 Mini Tower + Monitor 21.5″/P500MV-785018WS/Intel Core i7-13620H/8GB/512GB SSD/Win 11 Home + OHS 2024 + M365
![]()
Spesifikasi :
- Processor : Intel Core i7-13620H Processor 2.1 GHz (12MB Cache, up to 4.6 GHz, 8 cores, 12 Threads)
- Display : 21.5″ Inch LCD
- Memory : 8GB DDR5 SO-DIMM,2x DDR5 SO-DIMM slot, Memory max up to:64GB
- Storage : 512GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD
- Graphics : Intel UHD Graphics
- Wireless : Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.4 Wireless Card
- Rear I/O Port :
1x RJ45 Gigabit Ethernet
1x HDMI 1.4
1x Displayport 1.4
1x 7.1 channel audio (microphone, line-out, Line-in)
1x Kensington lock
4x USB 2.0 Type-A - Front I/O Port :
1x Headphone
1x USB 3.2 Gen 1 Type-C
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
1x 3.5mm combo audio jack
1x 2 in 1 card reader SD / MMC
1x Smart card reader - Expansion Slot(includes used):
1x PCIe 4.0 x 16 (operating at PCIe 4.0 x8)
1x M.2 connector for WiFi
2x M.2 2280 connector for storage
2x DDR5 SO-DIMM slot - Audio : High Definition 7.1 Channel Audio
- Power Supply : 180W power supply
- Color : Black
- SKU : P500MV-785018WS
- OS : Windows 11 Home + Office Home and Student 2024 + M365
- Garansi Resmi Asus 2 Tahun (1Y ADP)
Belanja Produk ini di Marketplace kami:
Rp 10.799.000
PC Asus ExpertCenter P500 Mini Tower + Monitor 21.5″/P500MV-785018WS/Intel Core i7-13620H/8GB/512GB SSD/Win 11 Home + OHS 2024 + M365
Asus P500 Mini Tower + Monitor
Spesifikasi :
- Processor : Intel Core i7-13620H Processor 2.1 GHz (12MB Cache, up to 4.6 GHz, 8 cores, 12 Threads)
- Display : 21.5″ Inch LCD
- Memory : 8GB DDR5 SO-DIMM,2x DDR5 SO-DIMM slot, Memory max up to:64GB
- Storage : 512GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 SSD
- Graphics : Intel UHD Graphics
- Wireless : Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.4 Wireless Card
- Rear I/O Port :
1x RJ45 Gigabit Ethernet
1x HDMI 1.4
1x Displayport 1.4
1x 7.1 channel audio (microphone, line-out, Line-in)
1x Kensington lock
4x USB 2.0 Type-A - Front I/O Port :
1x Headphone
1x USB 3.2 Gen 1 Type-C
2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
1x 3.5mm combo audio jack
1x 2 in 1 card reader SD / MMC
1x Smart card reader - Expansion Slot(includes used):
1x PCIe 4.0 x 16 (operating at PCIe 4.0 x8)
1x M.2 connector for WiFi
2x M.2 2280 connector for storage
2x DDR5 SO-DIMM slot - Audio : High Definition 7.1 Channel Audio
- Power Supply : 180W power supply
- Color : Black
- SKU : P500MV-785018WS
- OS : Windows 11 Home + Office Home and Student 2024 + M365
- Garansi Resmi Asus 2 Tahun (1Y ADP)
Belanja di Softcom membuat Anda lebih Nyaman, Cepat & Terpercaya
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi ASUS
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang yang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~~~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 8000 g |
|---|---|
| ALK | 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 1, 0 |
| Brands | |
| Detail Processor | Intel Core i7-13620H Processor (24M Cache; up to 4.90 GHz) |
| RAM | 16GB |
| Storage | 1TB SSD |
| Detail Graphics | Intel UHD Graphics |
| Networking | Wifi 6, Bluetooth 5.4 |
| Battery | 180 WH |
| Color | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Waranty | 1 Tahun ADP, Garansi Resmi 2 Tahun |
Cek Ongkir














