PC HP ProDesk 4 Tower G1i Desktop AI/Intel Core Ultra 5-225/16GB/512GB SSD/HP Series Pro 322pv FHD/Win 11 Pro/Black
![]()
Spesifikasi :
- Processor : Intel® Core™ Ultra 5 225 (up to 4.9 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 20 MB L3 cache, 10 cores, 10 threads) with Intel® AI Boost (13 NPU TOPS)
- Display : HP Series Pro 322pv FHD VA Monitor (9U5A2AA/BASEA1)
- Memory : 16 GB DDR5-5600 MT/s (1 x 16 GB) Transfer rates up to 5600 MT/s
- Storage : 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
- Graphics : Intel Graphics
- Keyboard & Mouse: HP 125 USB Black Wired Keyboard; HP 125 USB Black Wired Mouse wireless card,280 W,HP 125 v2
- ODD : DVD-Writer
- Wireless : Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE-VT 802.11a/b/g/n/ax (2×2) and Bluetooth® 5.4
- Front I/O Ports : 4 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 headphone/microphone combo
- Rear I/O Ports : 4 USB 2.0 Type-A; 1 audio-in; 1 audio-out; 1 RJ-45; HP Serial Port Adapter; 1 VGA; 1 HDMI-out 1.4b
- Power Supply Type : 180 W Gold efficiency power supply
- Operating System : Win 11 Pro
- Garansi Resmi HP 1 Tahun
Belanja Produk ini di Marketplace kami:
Rp 17.749.000
PC HP ProDesk 4 Tower G1i Desktop AI/Intel Core Ultra 5-225/16GB/512GB SSD/HP Series Pro 322pv FHD/Win 11 Pro/Black
PC HP ProDesk 4 Tower G1i Dekstop AI
Spesifikasi :
- Processor : Intel® Core™ Ultra 5 225 (up to 4.9 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 20 MB L3 cache, 10 cores, 10 threads) with Intel® AI Boost (13 NPU TOPS)
- Display : HP Series Pro 322pv FHD VA Monitor (9U5A2AA/BASEA1)
- Memory : 16 GB DDR5-5600 MT/s (1 x 16 GB) Transfer rates up to 5600 MT/s
- Storage : 512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD
- Graphics : Intel Graphics
- Keyboard & Mouse: HP 125 USB Black Wired Keyboard; HP 125 USB Black Wired Mouse wireless card,280 W,HP 125 v2
- ODD : DVD-Writer
- Wireless : Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE-VT 802.11a/b/g/n/ax (2×2) and Bluetooth® 5.4
- Front I/O Ports : 4 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 headphone/microphone combo
- Rear I/O Ports : 4 USB 2.0 Type-A; 1 audio-in; 1 audio-out; 1 RJ-45; HP Serial Port Adapter; 1 VGA; 1 HDMI-out 1.4b
- Power Supply Type : 180 W Gold efficiency power supply
- Operating System : Win 11 Pro
- Garansi Resmi HP 1 Tahun
Belanja di Softcom membuat Anda lebih Mudah, Aman & Terpercaya
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi HP
Berikut Link untuk melihat Varian Produk lainnya.
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 16000 g |
|---|---|
| ALK | 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0 |
| Brands | |
| Detail Processor | Intel Core Ultra 5 Processor 225H 1.7 GHz (18MB Cache; up to 4.9 GHz; 14 cores; 16 Threads); Intel AI Boost NPU up to 13 |
| RAM | 16GB |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Type | HP Series Pro 322pv FHD |
| Detail Graphics | Intel Graphics |
| Connectivity | 1xAudio Jack, 1xHDMI, 1xRJ45, 1xVGA, 4xUSB 2.0, 4xUSB 3.2 |
| Networking | Wifi 6, Bluetooth 5.4 |
| Keyboard | Wired Keyboard + Wired Mouse |
| Color | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Waranty | Garansi Resmi 3 Tahun |
Cek Ongkir













