HP 14 ep0260TU ep0261TU/Intel Core i3-1315U/8GB/512GB SSD/14″ FHD/Win 11 Home+OHS 2021+M365
![]()
SKU :
HP 14-ep0261TU (BD0Y5PA) : Silver
HP 14-ep0260TU (BD0Y4PA) : Gold
Spesifikasi :
- Processor : Intel® Core™ i3-1315U (up to 4.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 10 MB L3 cache, 6 cores, 8 threads)
- Display : 35.6 cm (14″) diagonal, FHD (1920 x 1080), micro-edge, anti-glare, 250 nits, 62.5% sRGB
- Memory : 8 GB DDR4-3200 MT/s (1 x 8 GB)
- Storage : 512 GB PCIe NVMe M.2 SSD
- Graphics : Intel UHD Grapics
- Keyboard : Full-size, backlit, soft grey keyboard
- Wireless : Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.4 wireless card
- Ports : 1 USB Type-C® 5Gbps signaling rate (supports data transfer only and does not support charging or external monitors); 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo
- Webcam :HP True Vision 1080p FHD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones
- Audio : Dual speakers
- Battery : 3-cell, 41 Wh Li-ion, 45 W Smart AC power adapter
- Free : Bag
- OS : Windows 11 Home + Office Home 2024 + M365
- Garansi Resmi HP 2 Tahun
Belanja Produk ini di Marketplace kami:
Rp 9.499.000
HP 14 ep0260TU ep0261TU/Intel Core i3-1315U/8GB/512GB SSD/14″ FHD/Win 11 Home+OHS 2021+M365
SKU :
HP 14-ep0261TU (BD0Y5PA) : Silver
HP 14-ep0260TU (BD0Y4PA) : Gold
Spesifikasi :
- Processor : Intel® Core™ i3-1315U (up to 4.5 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 10 MB L3 cache, 6 cores, 8 threads)
- Display : 35.6 cm (14″) diagonal, FHD (1920 x 1080), micro-edge, anti-glare, 250 nits, 62.5% sRGB
- Memory : 8 GB DDR4-3200 MT/s (1 x 8 GB)
- Storage : 512 GB PCIe NVMe M.2 SSD
- Graphics : Intel UHD Grapics
- Keyboard : Full-size, backlit, soft grey keyboard
- Wireless : Realtek Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth® 5.4 wireless card
- Ports : 1 USB Type-C® 5Gbps signaling rate (supports data transfer only and does not support charging or external monitors); 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 AC smart pin; 1 HDMI 1.4b; 1 headphone/microphone combo
- Webcam :HP True Vision 1080p FHD camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones
- Audio : Dual speakers
- Battery : 3-cell, 41 Wh Li-ion, 45 W Smart AC power adapter
- Free : Bag
- OS : Windows 11 Home + Office Home 2024 + M365
- Garansi Resmi HP 2 Tahun
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi HP
Berikut Link untuk melihat Varian Produk tersebut
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~~~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 4000 g |
|---|---|
| ALK | 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0 |
| Brands | |
| Detail Processor | Intel Core i3-1315U Processor (10MB Cache; up to 4.50 GHz) |
| RAM | 8GB |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Type | 14 Inch FHD (1920×1080) |
| Detail Graphics | Intel UHD Graphics |
| Connectivity | 1xAudio Jack, 1xHDMI, 1xUSB 3.1 Type C, 2xUSB 3.1 |
| Networking | Bluetooth 5.3, Wifi 6 |
| Keyboard | Backlit Keyboard |
| Battery | 41 Wh |
| Color | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Waranty | Garansi Resmi 2 Tahun |
Cek Ongkir
















